Атлетико Мадрид и Борусия Дортмунд изиграха страхотен първи сблъсък от ¼-финалите

...

Атлетико Мадрид с важна победа при домакинството си на Борусия Дортмунд

Атлетико Мадрид и Борусия Дортмунд изиграха страховит първи конфликт от ¼-финалите в Шампионската лига на стадион „ Сивитас Метрополитано “ в испанската столица, като " дюшекчиите " победиха с резултат 2:1, само че в самия край можеха да изтърван задатъка си. Родриго де Поул откри още в четвъртата минута след груба неточност на гостите, а Самуел Лино удвои в 32-ата минута. Появилият се от пейката Себастиан Алер пък вкара по този начин значимото попадение за германците в 81-ата минута, с което остави реваншът в Дортмунд след седмица изцяло отворен.